Bodrum yarımadasının en özel köşelerinden biri olan Ortakent Yahşi’yi kalıcı ve sürdürülebilir bir festival ile hareketlendirmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan OYFEST, Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) 01-03 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İlkleri yaşatan festival

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği nokta, Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahip Ortakent Yahşi, bu yıl ikinci OYFEST’e  ev sahipliği yapacak. Ortakent Yahşi koyu ve sahilini de kapsayacak şekilde denizde ve karada; spordan sanata kadar dans ve konser gibi çeşitli etkinliklerden Guinness rekor denemelerine kadar pek çok farklı aktivite, OYFEST 2018 “Ortakent-Yahşi Bahar Festivali” ile Bodrum’da hayat bulacak.

 

Festival, Ortakent Yahşi sahilinde 01 Haziran Cuma günü düzenlenecek açılış töreni Taşlıkburun Mevkiinden Bodrum Belediyesi Müsgebi Cafe Festival alanına doğru yapılacak kortej yürüyüşüyle başlayacak.

 

Aras: OYFEST 2018 ile birlikten kuvvet doğacak

Festivalin ev sahipliğini ve organizasyonu üstlenen OYDER’in Başkanı Ahmet Aras; spor, eğlence, kültür-sanat, konaklama, tatil, yeme-içme ve alışveriş aktivitelerini bir araya getirdikleri OYFEST 2018 ile birlikte bölgede bir sinerji yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Aras, “Organizasyon boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde olacağız. Halkımızı çok daha etkin ve canlı bir festivalle buluşturmak istiyoruz. Bodrum’da yaşayan veya tatil için beldemize gelen herkes festivale katılıp Bodrum’da keyifli bir hafta geçirebilecek.” dedi.

oyfest-22017

“İLK”LERİ YAŞATAN FESTİVAL

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği nokta, Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahip Ortakent Yahşi, bu yıl ilk kez geniş kapsamlı bir festivale ev sahipliği yapacak. Ortakent Yahşi koyu ve sahilini de kapsayacak şekilde denizde ve karada; spordan sanata, dans ve konser gibi çeşitli etkinlikler 2. kez gerçekleştirilen  OYFEST 2018  “Ortakent-Yahşi Bahar Festivali” ile Bodrum’da hayat bulacak.

 

TEKERLEKLİ SANDALYE TENİS TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DA FESTİVALDE…

Bodrum genelindeki çeşitli kulüp ve derneklerin işbirliği yapacağı festivalde ayrıca bir ilk olarak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ve OYDER işbirliğinde Yahşi Tenis Kulübü’nde, “Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonası” da yapılacak. Şampiyonada dereceye girenler arasından 5’i kadın 5’i erkek olmak üzere toplam 10 sporcu, Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Milli Takım Kadrosuna seçilecek. Şampiyona öncesinde Tekerlekli Sandalye Milli Takımı Yahşi Tenis Kulübünde 5 gün süreyle kampa girecek.

 

BAŞKAN KOCADON: “BU GÜZEL FESTİVAL TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN…”

Daha önce iki dönem üst üste Ortakent Yahşi belde belediye başkanlığı görevinde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Bodrum’un tanıtımına katkı sunacak bu özel festivalin hazırlanmasında emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti. Bodrum’un lokomotifinin başta turizm olduğunu ifade eden Başkan Kocadon, Bodrum’u canlandırmak için üretilen güzel projelere destek vermeye her zaman hazır olduğunu da belirterek, “Bodrum Belediyesi olarak bu güzel festivale elimizden gelen desteği sunuyoruz. Benim en büyük hedefim -ki bunu her zaman her yerde vurgularım- sporla iç içe, sağlıklı, mutlu ve kendine güveni olan nesiller yetiştirmek. Bu nedenle birçok sportif aktivitenin bulunduğu, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile süslü bu festivalin hem çocuklarımıza hem de ülkemize örnek olacağına inanıyorum. Umuyorum ki OYFEST, bundan sonraki yıllarda geleneksel hale gelerek ve daha da genişletilerek Bodrum’un ve Türkiye’nin en önemli festivalleri arasında yerini alır ve hatta Dünya’ya açılır.” dedi.

Festival hakkında detaylı bilgi için  Facebook üzerinden https://www.facebook.com/oyfestbodrum sayfamızı takip edebilir; iletisim@ortakentyahsifestivali.com ya da facebook sayfamız aracılığıyla mesajlarınızı gönderebilirsiniz.